úterý 3. března 2015

#TAG The Social Media


Asi před měsícem mě Camillka nominovala do tohohle tagu, který jsem nikdy předtím neviděl. Ale vypadá docela zajímavě, tak se do toho můžeme pustit. Samozřejmě bych ti chtěl Cami poděkovat za nominaci, že sis na starého Andyho vzpomněla. ^_^

Twitter - Tvoje nejoblíbenější kniha pod 200 stránek

A sakra. Takhle mě dostat na první otázce. Ha! Zjistil, že kniha, kterou jsem měl prvně vybranou, má nějakých 230 stránek, takže tím se problém vyřeší. Tou šťastnou, kterou jsem si vybral, je Zůstaň se mnou. Jo, takhle kniha se mi líbila. Sice by to chtělo ještě tu novelu Where She Went, aby se nám ten příběh nějak doplnil, ale co jsem tak četl YOLI se ji chystá vydat. Moc se těším.

Facebook - Kniha, do které tě všichni nutili. 

No, tak to bude Harry Potter. Jsem jedním s těch, kteří si ho nepřečetli a viděli jenom filmy, ale moc se za to nestydím. Jedna moje kamarádka mi ho furt nutila, neustále o něm básnila. Řekl jsem si, že to musím napravit, tudíž jsem si Harryho koupil v Dobrovském v angličtině, což je pro mě docela výzva. Eh, první stránka dala Google překladači docela zabrat, tak uvidím. Ta obálka je o tolik hezčí, než naše česká. 

Tumblr - Kniha, kterou jsi četl/a, když ještě nebyla populární.

Kniha, kterou jsem si kdysi četl není populární doteď. Jedná se o Lesy planoucí Venuše. Tato kniha je stará 60 let, teda takhle, už je to 60 let, co ji autorka napsala. Já jsem narazil na knihu v Levných knihách a říkám si, že to zkusím. Takový výběr naslepo. A hele! Ukázalo se, že je ta knížka sakra dobrá. Můžu dokonce říct, že mě bavila víc než nějaká náhodná průměrná modernější kniha. Už před těmi zatracenými 60 lety dokázala ztvárnit budoucnost, dost dobře uvěřitelnou budoucnost, které jsme se zatím nedožili ani my. Prostě Lesy planoucí Venuše bych doporučil naprosto každému, kdo má rád sci-fi. Naneštěstí jsem to četl někdy v únoru minulého roku, takže recenze by se mi těžko psala :D

Youtube - Kterou knihu si přeješ vidět zfilmovanou? 

Nad touto otázkou moc dlouho přemýšlet nemusím :) Rozhodně bych si přál, aby byla zfilmovaná Serafína, kterou zmiňuju skoro pořád. Jednoduše, tato kniha se mi moc líbila, byla pro mne něčím originální, jedinečná, takže by to popřípadě byla ona. Ilonka z blogu Knihy v srdcích se mnou bohužel tento názor nesdílí, protože se jí z nějakého důvodu Serafína nelíbila, takže jí ušetřím tu práci, aby nemusela psát jak moc zaujatý tou Serafínou vlastně jsem. Nezlob se zlatíčko ;)

MySpaceKnížka, která se ti líbila, když jsi byl/a mladší, ale teď už by to asi bylo jinak.

Já si vzpomínám, že jsem jako mladší byl hodně zapálený pro Klub záhad, což bylo fakt šílené. Vždy se mi podařilo ztratit tu lupu, protože jsem s ní dělal všemožné blbost a tak jsem většinou používal jenom jednu. Když tu knihu otevřu dnes, tak si uvědomuju, že by mě možná bavila, ale to se dá zjistit jenom jedním způsobem. Potom ještě Zločinecká akademie, druhý hit mého dětství. Teď si začínám uvědomovat, že je to takový druhý Oliver Twist, ale stejně se mi to líbilo. Myslím, že je to duologie. Moje "knižní dětství" bylo založeno na takových těch školních letáčcích, odkuď jsem si vybral něco z Fragmentu. 

Goodreads - Kniha, kterou doporučuješ všem? 

To je lehké, Hunger games a Zlodějka knih :) K tomu se asi nedá už víc dodat. 

Otázky od Dívky zašité v knihách:

Ask.fm - Na kterou kterou knihu se tě lidé ptali nejvíce?

To období, kdy do kin šel film Hvězdy nám nepřály, tak jsem neslyšel nic jiného než: Četls Hvězdy? Četls Hvězdy? Ne, ještě ne a ani nevím jestli se mi chce, protože facebookovské fanouškovské stránky mi toho vyspoilerovaly tolik, že by to nemělo cenu. A stejně jsem se podíval už i na film. Já vám nevím, poraďte.

We heart it - Která kniha pro tebe má citový význam?

Všechny knihy, které mi byly darovány a které se mi líbily.

Spotify - Ve které knize je hlavní hudba, nebo kterou hudbu z knihy máš rád?

Mimochodem hezká otázka. Já soundtrackům z knih moc velkou pozornost nevěnuji. Přesto bych chtěl zmínit We Remain (Catching Fire - Christina Aguilera) a Death Under Water (Ellie Goulding - Divergent), které se řadí k mým nejoblíbenějším.

SnapchatKniha nebo série, která tě bavila jen chvíli, přesto sis myslel/a že bude dobrá?

Definitivně Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti! Fakt jsem čekal něco strašidelnýho. Autor si to naštěstí vyžehlil druhým dílem, který je oproti první knize boží.

Nominuji:

Všechny, co by chtěli tag udělat. 

9 komentářů:

 1. Konečně! :D A nemáš zač! :3 Proč bych si na tebe neměla vzpomenout? ^^

  Ohledně těch hvězd...: Je hezké tu knihu mít doma! Já osobně jsem z toho příběhu totálně odvařená, ale nesmím se nad tím dějem zamýšlet, jinak dojdu k závěru, že je to blbost. :D
  A fakt nechápu, jak se ti může líbit Serafína. :D Já jsem si to půjčila v knihovně a nedostala jsem se přes půlku... Nudá. :D

  A trochu mě překvapilo, že Zůstaň se mnou má pod 200 stran... o.O Vůbec mě ta kniha nenapadla, když jsem si s tou první otázkou nevěděla rady. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Jo to máme asi společné, já nad věci nesmím taky přemýšlet moc dlouho, když všechno probírám až do jádra, tak mi vždycky, ale vždycky vyjde nechtěnej výsledek :D Jo, Hvezdy se zdaj být super, ale pochop, síla fandomu mi zkazila čtenářský zážitek. Vždycky se najde někdo, kdo nemá rád Serafínu, takže Camillko čekej, že příště zmíním i tebe jo? :* No, Zůstaň se mnou má nějakých 183 stran myslím :/ Ta kniha je fakt tenoučká.

  OdpovědětVymazat
 3. Také si pamatuji období Klubu záhad, byla jsem do té série opravdu blázen :) Jinak samozřejmě HG, také se přidávám k doporučení jsou úžasné !! Zlodějku jsem ještě nečetla, ale je mezi prvními příčkami na mém seznamu knih, které mám v plánu přečíst :) Potom také musím souhlasit s HR, kterého když nepřečtete, tak nejste "pravým znalecem knih" :/ A poslední Hvězdy všemi tolik opěvované, nic proti nim nemám, naopak Greena přímo zbožňuji, ale myslím, že už toho bylo až až :) Nakonec děkuji za super tag :)

  OdpovědětVymazat
 4. Víš že tě zbožňuji ? :* Jsi moje zlato a neskutečně jsi mě potěšil, když jsem si to přečetla poprvé, i podruhé i desáté.. :D Jinak... Jestli zůstanu nebyla špatná kniha, ale film byl o mnoho lepší a naštvalo mě, že je vůbec nějaký druhý díl -_- mělo to být jednodílné! Za to že jsi nečetl HP bych ti nejradši ... :D Ale aspoň že jsi poslechl a koupil si ho v ajině.. jako i u mě google jede :D Prý nelíbila z nějakého důvodu.. těch důvodů je víc! :D Zlodějka je skvělá! A já ti doporučuji třeba Vypravěčku a konečně Eragona!! :D Skvělý tag, jak jinak že taky? je to v tvém podání :* :D

  OdpovědětVymazat
 5. Ever wanted to get free Twitter Followers?
  Did you know that you can get these AUTOMATICALLY & ABSOLUTELY FREE by using Like 4 Like?

  OdpovědětVymazat
 6. The post is very nice. I just shared on my Facebook Account.

  OdpovědětVymazat
 7. Thank you for the impressive post.

  OdpovědětVymazat